Koncert kapel XIII. STOLETÍ + VÝSMĚCH? + STEELHÄTE COMPANY

09. 11. 2018 od 20:00
Koncert kapel XIII. STOLETÍ + VÝSMĚCH? + STEELHÄTE COMPANY

XIII. STOLETÍ:

Jihlavská gothic-rocková legenda hlásí návrat na koncertní pódia!

Tentokrát ve staronovém složení se změnou na postu baskytaristy - Miroslav Palda Paleček, Petr Štěpán, Kateřina Kameníková a Pavel Štěpán.

Skupina vznikla roku 1990 z punkové kapely HNF (Hrdinové nové fronty) a své první album Amulet vydala o dva roky později. V různých obměnách sestavy doposud natočila a vydala 10 řadových alb, 2 záznamy koncertů (Nocturno, Live in Berlin) a tři kompilace (Karneval, 2CD Ritual, 3CD Horizont události). Album Horizont události obsahuje mimo skladeb skupiny a nových skladeb Faust a Bohové na strojích i skladatelskou tvorbu Petra Štěpána — scénickou hudbu k divadelním hrám a elektronický projekt Hindenburg. U příležitosti oslav výročí pětadvaceti let fungování XIII. století 5. února 2016 vydalo studiové album s názvem Intacto. Dle slov Petra Štěpána by mělo Intacto být poslední studiovou deskou skupiny. 21. října 2016 vyšel desetialbový box, pojmenovaný Pandora. Exkluzivně k jeho vydání skupina v červnu téhož roku dodatečně ve studiu natočila dvě nové, bonusové skladby- Nový věk temnoty a Evropa.

Petr Štěpán

Zpěvák, hudebník, skladatel a textař v jedné osobě (1962). Vůdčí osobnost gothic rockové skupiny XIII. století. Tento filosof temnoty a renesanční postava nového věku, kráčí v životě mnoha cestami. Je autorem Knihy Nosferatu a Zpovědnice. Píše básně, prózu a povídky. K jeho aktivitám patří zájem o výtvarné umění, divadlo a kinematografii. Prostřednictvím své tvorby se vyjadřuje na širokém poli témat sahajícím od gotického romantismu až po dějinné události a rozpory dnešního světa. Společně se svým bratrem založil v osmdesátých letech punkovou skupinu HNF - Hrdinové nové fronty (1985 – 1988). Mimo XIII. století se věnuje též vedlejším hudebním projektům.

Pro Horácké divadlo složil scénickou hudbu ke třem inscenacím Williama Shakespeara v překladu Martina Hilského a v režii Karla Kříže (Jindřich V., Kupec benátský, Komedie omylů).

Pavel Štěpán

Patří k zakládajícím členům původní sestavy XIII. století. Se svým bratrem založil v osmdesátých letech punkovou skupinu Hrdinové nové fronty. Od roku 2014 je členem jihlavského divadelního sdružení De Facto Mimo. V současnosti účinkuje v inscenacích Žijí mezi námi a Třetí světová láska, které se hrají v divadle DIOD Jihlava.

Kateřina Kameníková

V sestavě XIII. století působí od roku 2011.

Jindřich "Henry" Dostál

V sestavě XIII. století působí od roku 2014.

www.xiiistoleti.com

www.bandzone.cz/xiiistoleti

VÝSMĚCH?

Naše kapela Výsměch? z Poličky patří mezi stálá jména české dark scény. Od počátků došlo k mnohým změnám v sestavě, včetně obohacení o zpěvačku, jež se stala zdrojem nové energie. Naše třetí album vyšlo u vydavatelství Cecek Rekords na podzim roku 2015. Titulní skladba Thorns byla zařazena na prestižní zahraniční kompilaci "33 GOTH BANDS YOU SHOULD KNOW part II". Ta vyšla u vydavatelství Gothic Music Records.

Novou krev do žil naší tvorby přinesly společné kocerty s legendami jako Clan of Xymox, XIII. století či The Last Days of Jesus.

Současná sestava: 

  • JOYeW – basa
  • Y.end.A - kytara, zpěv
  • P.and.A - klávesy, zpěv
  • p.Kocour – bicí

www.vysmech.com

www.bandzone.cz/vysmech

STEELHÄTE COMPANY

(alternative-experimental / Svitavy)

Vážení přátelé absurdního, mystifikačního a rouškou tajemna obestřeného čehokoliv - síla všeho toho, po čem naše nenasytná srdce prahnou, nachází se v živých a neustále se vyvíjejících vystoupeních tohoto neuvěřitelného souboru. Proč utrácet čas, peníze a energii za nahrávky, které stejně nedokážou pravdivě ani opravdově zobrazit živočišnost a zběsilost živé prezentace, proč odrazovat neobeznámeného posluchače polovičním prožitkem, když každý zasvěcený a posléze i bezesporu vděčný divák, nám v němém úžasu, po zhlédnutí kompletního komponovaného programu, poděkuje za nezapomenutelný, intenzivní, zážitek.

Vážení přátelé, neváhejte, tato příležitost tu nebude věčně...

www.bandzone.cz/steelhatecompany

 

Vstupné: 230,- Kč v předprodeji a 260,- Kč na místě

Předprodej vstupenek od 10. října v recepci Fabriky a on-line na www.kultura-svitavy.cz

Kalendář akcí
« »
PoÚtStČtSoNe
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Otevírací doba
Út - Čt:16:00 - 22:00
Pá, So:18:00 - 00:00
Ne:18:00 - 22:00
Kontaktní údaje

Adresa:
Purkyňova 17
568 02 Svitavy

Telefon: 728 738 854
Email: info@tyjatrklub.cz

GPS: N 49° 45.18468',
E 16° 28.29150'


Kontakty

Uskutečněné akce »